Wirtualne Pniewy

pniewy24.pl - najlepsze wiadomości z miasta

Historia zatoczyła koło. Ponownie witamy Clearex

Dokładnie 24 maja 2008 roku w pojedynku półfinału Pucharu Polski Akademia Słowa Poznań rozegrała w Pniewach spotkanie z Clearexem Chorzów. Były to początki poważnych rozgrywek futsalowych w naszym mieście. Po sześciu latach Clearex ponownie zawita do Pniew, jednak tym razem zmierzy się z młodymi mieszkańcami naszej Gminy, którzy reprezentują barwy Red Dragons. Niewiele osób wierzyło po upadku AFC w możliwość reaktywacji futsalu na najwyższym krajowym poziomie. Sztuka ta jednak udała się bardzo szybko, bo tylko po dwóch latach. Jest to zasługa kilku pasjonatów tej dyscypliny, którzy uparcie dążyli do swojego celu. Przede wszystkim jednak ogromne brawa należą się zawodnikom i trenerowi, którzy swoją ciężką praca osiągnęli ogromny sportowy sukces. Zadanie przed jakim stoją pniewianie należy do tych z cyklu „mission impossible”. Najniższa średnia wieku zespołu, oraz najniższy budżet spośród uczestników nie napawają optymizmem. W zgodnej opinii fachowców i obserwatorów tej dyscypliny w Polsce, nasz zespół skazany jest na porażkę. Na pewno nikt w klubie nie myśli jednak w tych kategoriach, zawodnicy walczyć będą o każdy metr boiska. Na inaugurację zobaczymy wspomniany Clearex Chorzów, czyli najbardziej utytułowaną w historii polskiego futsalu ekipę i jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów. Doświadczenie, siła fizyczna i zapewne umiejętności indywidualne będą po stronie rywali.

Zawodnicy Red Dragons liczą jednak na wsparcie pniewskich kibiców, którzy niejednokrotnie pokazali, że swoim dopingiem potrafią wskrzesić ducha walki. Dla przybyłych na halę fanów, czeka dodatkowa atrakcja w postaci możliwości wygrania biletów na mecz Lecha Poznań.

Prawdopodobnie dziś o godz 20:20 w TVP Poznań zobaczyć będzie można zapowiedź inauguracji futsalekstraklasy w Pniewach. Na treningu drużyny U16 odwiedzili nas panowie dziennikarze.


Skomentuj ()

Bezpłatny kurs komputerowy

Skomentuj ()

Akcja Honorowego Krwiodawstwa

Skomentuj ()

Spartakiada Amazonek

W dniach od 11 do 14 września miała miejsce w Poznaniu XX Ogólnopolska Spartakiada Amazonek. Stowarzyszenie Pniewskich Amazonek "Razem Raźniej" znalazło się wśród 36 zespołów uczestniczących w sportowych zmaganiach.

W tym roku Poznańskie Towarzystwo "Amazonki przy organizacji imprezy podjęło współpracę z AWF w Poznaniu. Pomysł zamiany od lat wypróbowanych dyscyplin sportowych na: kubb, petanque, pierścieniówka, speedminton, bowling i ringo okazał się trafiony w dziesiątkę. Pniewski klub reprezentowały: Krystyna Borowiak, Agnieszka Wendt i Barbara Wojtkowiak, które zdobyły pierwsze miejsce w grze petanque i drugie miejsce w ringo, zdobywając tym samym medal złoty i srebrny. Po podsumowaniu wszystkich wyników z poszczególnych konkurencji okazało się, że w klasyfikacji generalnej najlepsze są Amazonki z Pniew, za co zostały nagrodzone Pucharem Prezesa Federacji Stowarzyszenia Amazonki Krystyny Wechmann. Oprócz zmagań sportowych punktowanych zorganizowano wyścig łodzi smoczych, w których wzięły udział Amazonki z całej Polski. W tej konkurencji nieważne było miejsce jakie zajęły poszczególne osady. Najważniejsze było to co działo się po wyścigu. Na wzór kanadyjski cztery łodzie utworzyło rozetę stykając się z sobą dziobami. Wioślarki rzuciły na wodę kwiaty, upamiętniając w ten sposób wszystkie Amazonki które odeszły.

Charakteru wyjątkowości tego spotkania dostarczył również recital Pani Hanny Śleszyńskiej zakończony rozkrojeniem tortu Jubileuszowego.

Więcej…

Skomentuj ()

Tani kredyt gotówkowy w WBK

 

Więcej…

Skomentuj ()

Przygody Zająców

Nowe przedszkolaki z Zająców zaprzyjaźniły się już ze swoimi nieco bardziej doświadczonymi kolegami. Razem zdobywają nowe umiejętności i wiedzę. A wszystko w przyjaznej i pełnej miłości atmosferze...

>>Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii<<

Skomentuj ()

CYRK ARENA PREZENTUJE SPEKTAKL 2014

Nowemu sezonowi towarzyszą wielkie zmiany, spektakle odbywają się pod nowym ogromnym niebiesko-białym namiotem o średnicy 32 metrów uszytym przez Włoską renomowaną firmę Scola Teloni. Nowoczesne oświetlenie, piękne kostiumy, najlepsi artyści, dobrze dobrana muzyka wszystko po to by program prezentowany przez cyrk Arena spotkał się z jeszcze większym uznaniem wśród nawet najbardziej wymagających widzów.

CYRK ARENA JEST JEDYNYM CYRKIEM W POLSCE, W KTÓRYM MOŻNA PODZIWIAĆ POKAZY DZIKICH ZWIERZĄT. LWY TYLKO W CYRKU ARENA - Tego nie można przegapić!

Tegoroczny program stworzony został z myślą dzieciach, młodzieży jak i dorosłych. Podczas spektaklu występują najlepsi artyści z: CZECZENI, ROSJI, UKRAINY, CZECH i POLSKI.

Program jest pełen atrakcji, można zobaczyć w nim: Ekwilibrystykę na wałkach, akrobacje pod kopułą cyrku na linie pionowej, duet akrobatyczny na trapezie (ramka), żonglerkę, hula-hop oraz jedyne w Polsce PERSZE - akrobacje na stalowych masztach, o dobrą zabawę pomiędzy występami artystów zadbają nasi Clowni z Ukrainy.
 Jak na tradycyjny cyrk przystało nie zabraknie pokazów zwierząt.

Główną atrakcją sezonu jest pokaz 5 lwic i lwa, który zaprezentuje Tomas Ringel z Czech, ponadto zobaczymy: wielbłądy, kucyki, lamy, alpaki, kozy, osiołki oraz niezwykłe umiejętności wyższej szkoły jazdy konia rasy Andaluzja, który przy wskazówkach dyrektora cyrku Mirosława Złotorowicza zaprezentuje nam piękny pokaz. 

Widowisko trwa 120 minut + 20 minutowa przerwa podczas, której można przejechać się na kucyku, wielbłądzie, skorzystać z dobrze zaopatrzonego w napoje i słodkości bufetu, skosztować watę cukrową i popcorn, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym clownem. 
Gwarantowane niezapomniane wrażenia. Cyrk odwiedzi w całym sezonie około 200 miast by jak największej ilości osób przedstawić niesamowity spektakl. Teraz i ty masz okazję!

 Dodatkowe informacje dostępne na www.cyrk-arena.com oraz na Facebooku Cyrk Arena.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM 2014

1. POWITANIE- PARADA BAJKOWYCH POSTACI

2. AKROBACJE NA LINIE PIONOWEJ

3. CLOWN ANDRZEJ REPRYZA POPCORN

4. EKWILIBRYSTYKA NA WAŁKACH

5. POKAZ ZWIERZĄT EGZOTYCZNYCH

6. CLOWN ANDRZEJ- MYŚLIWY I ZAJĄC

7. PERSZE- AKROBACJE NA MASZTACH

8. WYŻSZA SZKOŁA JAZDY KONNEJ 

9. HIPNOTYZUJĄCY CLOWN ANDRZEJ 

10. AKROBACJE NA TRAPEZIE- RAMKA

11. DYNAMICZNY POKAZ ŻONGLERKI

12. ZABAWNY DYRYGENT ANDRZEJ

13. POKAZ JEDYNYCH W POLSCE LWÓW
14. EWOLUCJE Z OBRĘCZAMI HULA-HOP 

15. CLOWN ANDRZEJ NIESFORNA LAMPKA

16. NIEPOWTARZALNY POKAZ STÓJKARSKI 

17.PARADA KOŃCOWA Z UDZIAŁEM ARTYSTÓW

Pniewy – ul. Poznańska / Konińska 17 września / środa/ godz. 17:00

 

DO ZOBACZENIA W TWOIM CYRKU ARENA
AGNIESZKA I MIROSŁAW ZŁOTOROWICZ

 

Spośród osób, które zostawią poniżej swój komentarz z pozdrowieniami dla Cyrku ARENA, zostanie rozlosowany bezpłatny bilet dla osoby dorosłej i dziecka do lat 10. Losowanie w środę o godzinie 10.20

 

Więcej…

Skomentuj ()

Na pielgrzymim szlaku

Rankiem w blasku słońca przed kościołem św. Jana Chrzciciela zebrała się 30 osobowa grupa rowerzystów by udać się na uroczystości Odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego w Biezdrowie. Najmłodsi kilkuletni pielgrzymi dzielnie zasiadali w swych siodełkach na rowerach rodziców. Do pielgrzymujących wyszedł ks. proboszcz Włodzimierz Jackiewicz i pobłogosławił cyklistów na trudy pielgrzymowania. Kilka chwil po odjeździe kolumny rowerów słychać było tętent końskich kopyt, to pielgrzymka miłośników koni podążała w tym samym kierunku. I tym pielgrzymom ks. Proboszcz pobłogosławił na drogę i przy dźwiękach dzwonów udali się do Biezdrowa.

Jarosław Szurka

>>Zapraszamy do fotogalerii<<

Skomentuj ()

Drugi Wiec Zaleski

Skomentuj ()

Pizza Capital - wracamy po remoncie

Skomentuj ()