Wirtualne Pniewy

pniewy24.pl - najlepsze wiadomości z miasta

Misterium Męki Pańskiej w Wilczynie

Zapowiadaliśmy Misterium Męki Pańskiej jakie odbyło się w Wilczynie. Dziś w dniu rozważania Męki Pańskiej zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wilczyńskiego Misterium.

>>Fotorelacja z Misterium Meki Pańskiej autorstwa Piotra Liberskiego<<

Skomentuj ()

Michał Piechocki - konstruktor

Skomentuj ()

Z sukcesem w finale wojewódzkim

W miniony piątek i sobotę, 11 - 12 kwietnia 2014 r. w Gnieźnie odbył się Finał Wojewódzki XLII OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEGO PTTK. Do pierwszej stolicy Polski przyjechało 19 reprezentacji kół PTTK działających w Wielkopolsce. W trzech kategoriach wiekowych rywalizowały one o prawo do reprezentowania województwa wielkopolskiego w Finale Centralnym OMTTK, który w tym roku odbędzie się w Barlinku w województwie zachodniopomorskim.

Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze działające przy Gimnazjum im. ks. kan. Mariana Maciejewskiego w Pniewach wystawiło dwie trzyosobowe reprezentacje – w kategorii gimnazjów i w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, wśród członków Koła są bowiem także niektórzy absolwenci. Turniej przez dwa dni wypełniony był konkurencjami, rozegrano ich aż 12. Inauguracja odbyła się podczas turystycznego marszu na orientację w lesie pod Gnieznem. Następne konkurencje to pakowanie plecaka, rozstawianie namiotu, rzuty do celu, teoretyczne i praktyczne udzielanie pierwszej pomocy, rowerowy tor przeszkód i przepisy ruchu drogowego. Kilka testów sprawdzało wiedzę w zakresie ochrony przyrody, topografii i krajoznawstwa. Zawodnicy zostali przeegzaminowani z wiadomości o obiektach krajoznawczych Polski i województwa wielkopolskiego, musieli też wykazać się wiedzą o najciekawszych obiektach województwa zachodniopomorskiego – tegorocznego gospodarza finału krajowego OMTTK.

Pomimo pewnej presji wynikającej z rywalizacji, cały czas uczestnicy dobrze się bawili, wesoło upływał czas w turystycznym gronie. Pogoda też uspokoiła się na dwa dni turniejowych zmagań, więc humory dopisywały. Reprezentanci SKKT w Pniewach mieli wyjątkowe powody do dobrego nastroju. W klasyfikacji końcowej szkół średnich drużyna „starsza” – ponadgimnazjalna - uzyskała najlepszy wynik i będzie reprezentować województwo na Finale Centralnym w Barlinku. To weterani turnieju, wielokrotnie w nim uczestniczyli: Konrad Konopacki z kl. III, Mateusz Duda i Marcin Grocholewski, obaj to ubiegłoroczni absolwenci Gimnazjum w Pniewach. Indywidualnie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Konrad zajął II miejsce, Marcin był trzeci, a Mateusz uplasował się na piątej pozycji. Świetnie też spisali się członkowie młodszej ekipy, pierwszy raz startujący w takiej imprezie, uczniowie: Dawid Bosy kl. I, Jakub Feliksiak kl. II i Tymoteusz Norek kl.I zajęli w kategorii gimnazjów II miejsce. Uczniom towarzyszyli opiekunowie SKKT, którzy przygotowywali ich do turniejowej rywalizacji: Jolanta Woropaj – nauczyciel geografii i Dariusz Norek – nauczyciel historii. Finał Centralny XLII OMTTK odbędzie w dniach 29.05 – 1.06. 2014.

DN

Więcej…

Skomentuj ()

Namalować wiersz

Skomentuj ()

Zajączek w Orliczku

Czwartek w świetlicy w Orliczku rozpoczął się bardzo zwyczajnie - kolorowaniem pisanek. Okazało się, jednak, że to nie jest taki zwykły sobie dzień bo przez świetlicowe podwórko przebiegł Zajączek i zostawił dla wszystkich słodkie upominki.

Dziękujemy wszystkim, którzy umilili dzieciom dzisiejsze popołudnie.

A.R

 

Więcej…

Skomentuj ()

Kapłańskie święto w Wawrzyńcu

Liturgia Wielkiego Czwartku to również wspomnienie ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Z serca płynącymi życzeniami dla kapłanów zwrócili się parafianie.

Więcej…

Skomentuj ()

Żyli wśród nas - Zofia Hoły

Skomentuj ()

Wieczernik w urszulańskiej kaplicy

Tajemnice Ostatniej Wieczerzy kontemplowano również podczas liturgii w kaplicy sióstr urszulanek. Wierni towarzyszyli Chrystusowi w ostatnich godzinach przed męką.

Więcej…

Skomentuj ()

Psarskie celebruje pamiątkę Ostatniej Wieczerzy

Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy z wielką dbałością i modlitewną zadumą celebrowano w kościele parafialnym w miejscowości Psarskie.

fot. Mateusz Sieinski

Więcej…

Skomentuj ()

Świąteczne życzenia

Skomentuj ()

Soleo dla Gospody na Rozdrożu

Gwiazda wieczoru: GRUPA SOLEO

ORGANIZATOR GŁÓWNY KONCERTU:

Gospoda na Rozdrożu

Dj Team Poznań

Janiszewsky Estrada

 

REKLAMA: Barti Studio

ZABEZPIECZENIE KONCERTU: Biuro Ochrony KRIS

10 MAJ 2014R. START GODZINA 17:00

Bilety w przedsprzedaży - 25zł/osoba, cena biletu w dzień koncertu 35zł/osoba

GRAMY POD CHMURKĄ, NA DUŻYM PARKINGU

Skomentuj ()