Wypadek przejazd kolejowy

May 13th, 2014

Jednostka OSP Lubosz została zadysponowana do kolizji do której doszło na przejeździe kolejowym na trasie 24 w wyniku nie dostosowaniu predkosci do warunków ponujących na drodze. W wyniku rozszczelnienia zbiornika paliwa nasza jednostka wraz z JRG Międzychód podjeła się przepompowywania oleju napędowego ze zbiornika do beczek.

Fałszywy alarm

April 27th, 2014

Jednostka OSP Lubosz została zadysponowana przez przejezdnego do wypadku do którego doszło w dniu poprzednim z uwagi na pozostawiony samochód na poboczu.

Wypadek Daleszynek

April 26th, 2014

Jednostka OSP Lubosz została zadysponowana do wypadku pomiędzy samochodami MAN i AUDI. NA trasie 24. Działania polegały na zabezpieczniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym.

Pożar

April 17th, 2014

W godzinach nocnych jednostka została zadysponowana do pożaru sadu pomiędzy Luboszem a Daleszynkiem. Działania naszej jednostki polegaly na stwierdzeniu niezasadności zgłoszenia do wyjazdu

Wypadek przejazd kolejowy

April 11th, 2014

Nasza jednostka została zadysponowana do wypadku do którego doszlo o godz 23:00 na przejeździe kolejowym pomiędzy Volsfagenem passatem a Renault premium (TIR) . Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanym

Zerwana linia energetyczna

April 9th, 2014

W wyniku powalenia słupa energetycznego doszło do uszkodzenia lini. Zadaniem strażaków z OSP Lubosz było zabezpiecznei miejsca zdarzenia do przyjazdu pogotowia energetycznego.

Manewry Lutom

April 6th, 2014

Jednostka OSP Lubosz wraz z jednostkami wchodzącymi w krajowy system ratownictwa gaśniczego uczestniczyła w manewrach powiatowych w miejscowości Lutom.

Wypadek Pólko

April 3rd, 2014

O godzinie 18:10 nasza jednostka została zadysponowana do kolizji drogowej w miejscowości Pólko trasa 24.
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. w zdarzeniu uczestniczyła jednostka OSP Kwilcz i JRG Międzychód.

Usunięcia powalonego drzewa

March 27th, 2014

Dnia 16.03.14 nasza jednsotka została zadysponowana do usunięcia konaru powalonego drzewa na drodze krajowej nr 24

Pożar, wypalanie gałęzi

March 27th, 2014

Dnia 11.03.14 nasza jednostka została zadysponowana do pozaru przy wypalaniu gałęzi w kwilczu, akcja trwałą 40 minut.